• Vážení členové a přátelé,
  dne 27.09.2020 se v Mladé Boleslavi bude konat výroční členská schůze KCHŠ
  (pozvánka; příspěvky je možno zasílat do 26.08.2020), klubová výstava (pozvánka) a bonitace (pozvánka).
   
 • I nadále je možné zasílat dokumenty elektronicky (čitelně ofocené), pokud Vám tato forma vyhovuje.
   
 • Pro chovatele: Krok za krokem , pokyny pro odchov štěňat a veškeré nejdůležitější informace a formuláře
 • Pro budoucí majitele: Jak si vybrat štěňátko s průkazem původu
   
 • Návod: Jak na to - DNA profil - Máte vyhotoven DNA profil a není uveden v databázi? Zašlete jej na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Informace ze schůzky poradců chovu konané dne 20.1. 2019

Informace ze schůzky poradců chovu konané dne 20.1. 2019

Přítomní: Mgr. Kristína Vaníčková, Bc. Jaroslava Smištíková, Petra Těhlová, Vladimíra Pátková, Lucie Bartušková Omluvena: Zuzana Rücklová

1. Opakovaná žádost paní Brzobohaté o krytí bílé feny psem běžně používaným pro chov barev mimo bílou a strakoše – chovatelce je opakovaně nabízeno zažádat o experimentání krytí, viz směrnice Výboru ze dne 11.1.2014.

2. Diskuze na téma umístění chovných fen s následným porodem u cizích chovatelů – chovatelé by měli svému poradci chovu nahlásit místo pobytu feny v době narození a odchovu štěňat.

3. Parentita u paní Vostřelové. Byla odebrána matka a štěně. Otec Winn Vraní skála začátkem ledna uhynul. Bude odebrána matka Winna (Rixy Vraní skála. DNA otce Winna (Cargo Lord Rytířská tvrz) klubu poskytne př. Vaníčková (bude předloženo na výborové schůzi).

4. Poradci budou jednat s akreditovanými laboratořemi o větší možné slevě pro chovatele a klub při odběru DNA.

5. Př. Těhlová osloví sl. Kolegarovou na možnost pořádání kurzu vystavování psů pro členy KCHŠ při výstavě na Zbraslavi (bude projednáno na výborové schůzi).

6. Poradci projednali vysoké náklady na zpravodaj a proběhla diskuze ohledně webových stránek a databáze (bude projednáno na výborové schůzi).

7. Př. Dedková se obrátila na hlavní poradkyni chovu z důvodu neobdržení krycího listu. Písemná žádost o experimentální krytí byla doručena 14.11.2018 a krycí list vystaven 15.12.2018. Rozhára-li se v průběhu vyřizování žádosti o krycí list Vaše fena, dejte to svému poradci chovu co nejříve vědět.

8. Př. Smištíková vypracovala návrhy nových krycích listů a formulář s žádostí o experimentální krytí. Po dohodě s jednotlivými poradci je žádost o krycí list možné poslat e-mailem. Žádost o experimentální krytí musí být vždy poslána klasickou poštou a s originálním podpisem.

9. Př. Romana Šátková (chov. st. od Maxíka), proběhl prokazatelný odchov štěňat bez PP. Př. Smištíková bude informovat ČMKU (bude projednáno na výborové schůzi).

10. Kolegium poradců chovu řešilo chování paní Němcové vůči poradcům. (Bude řešeno na výborové schůzi)

Zapsala Lucie Bartušková